Anahtar teslim kurulum (EPC)

GES yatırımlarının, zaman – proje – kurulum üçgeninde maksimum verimle gerçekleşmesi, EPC çalışmalarının niteliğiyle doğru orantılıdır. EPC (Engineering Procurement and Construction); GES projelerinin mühendislik çalışmalarını yürüten ve kurulum – tedarik dâhil olmak üzere tüm detayları üstlenen firmadır.
 
EPC firmaları, GES çalışmalarında uzmanlık gerektiren projelendirme ve kurulum hizmetlerinin eksiksiz ve güvenilir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Solar Kenti aracılığıyla, enerji üretimi yatırımlarınızı, profesyonel çalışma planlarıyla gerçekleştirmek adına EPC desteği alabilirsiniz. Maliyet tasarrufları ve işlevsel kurulum açısından kritik önem taşıyan EPC hizmetleri, GES yatırımları için oldukça mühim ihtiyaçların başında yer almaktadır.
 
Tedarik zincirindeki en ufak bir aksaklık, projenin gerçekleşmesinde uzun süreli gecikmelere sebep olabilmektedir. Bu sebeple projenin başından sonuna kadar her detayı ve ihtiyacı karşılama sorumluluğunu tek çatı altında toplamak gerekir.
 
EPC hizmetleri bu ihtiyaçları profesyonel çalışmalarla desteklemekle birlikte, tedarik zincirinin tüm halkalarını kendi bünyesinde garanti altına alır. Böylece kurulumun sonlanmasına değin, GES yatırımları için ihtiyaç duyulan tüm mühendislik ve malzeme desteği tek elden karşılanabilmektedir.
Solar sistemlerin kurulumu profesyonel planlar dâhilinde gerçekleştirilmediği takdirde, sonrasında yaşanan doğal aksaklıklar için destek talep edilecek bir muhatap bulmak mümkün değildir. Bu sistemlerin rutin bakımının yanı sıra olası arızalanmalarda harici müdahaleler için çok büyük bütçe kayıpları yaşanabilir. Ayrıca uzman müdahalesinin olmadığı durumlarda enerji üretim sistemleri kayba uğrayabilir ya da işlevini yitirebilir.
 
EPC hizmetinin avantajlarından biri de, proje safhasından tedarik – kurulum – anahtar teslim aşamalarının tümünde uzman kadrolarla çalışılmasıdır. Ayrıca kurulum sonrası süreçte, uzun vadede bile olsa aksaklıklara profesyonel müdahale mümkün hale gelir. Enerji üretim sistemlerinin rutin bakımları ve arıca onarım işlemleri için alanında uzman ekipler görevlendirilerek, GES yatırımlarının karşılığını hem mali hem de işlevsel olarak almak mümkün olur.
 
Solar Kenti; dönüştürülebilir enerjinin tabiat kaynaklarına yönelik tüketimde koruyucu bir duvar olduğunu bilerek hizmet sunan gelecekçi bir firmadır. Bu sebeple çalışma prensiplerini kusursuz hizmet anlayışı üzerine inşa etmektedir.
 
GES yatırımlarının ilk andan itibaren sorunsuz ve eksiksiz şekilde tamamlanmasını ön görerek, gerçekleştirdiği EPC hizmetlerini bu sebeple misyonuna dâhil etmektedir. Anahtar teslim kurulum (EPC) hizmetlerinde enerji üretimine yönelik tüm safhalar; firmamız güvencesiyle, özenle tasarlanmaktadır.