İşletme ve Bakım

Bakım çalışmalarının GES yatırımları adına bu denli kritik önem taşımasının iki temel sebebi bulunmaktadır. İlki muhtemel arıza risklerinin, devasa üretim yatırımları için mikro üretim uygulamalarına göre daha fazla olmasıdır. Bir diğer kritik nokta ise, bu olası arıza durumlarında; GES yatırımlarındaki üretim kayıplarının, işletmeler için mali zararları beraberinde getirmesidir.
 
İşletme hizmetlerinin kapsamı enerji üretim faaliyetlerine yönelik analizlerin ve denetimlerin gerçekleşmesiyle ilişkilidir. Fatura denetimleri, maliyet ve döviz kuru takibi, gider kontrolü ve gider kategorilerinde minimize etme çalışmaları gibi devamlılığı sağlayan esasları barındırır. Ayrıca sürdürülebilirliğin değerlendirilmesi ve stok yönetimi de işletme hizmetlerinin çalışma alanına dâhildir.
 
İşletme hizmetlerinin enerji dönüşüm ve üretim yatırımları için kümülatif bir etkisi vardır. İyi planlanmış profesyonel işletme modelleri kazanç değerlerini etkiler. Bu sayede yeniden projeye yatırım ve büyüme hareketleri desteklenerek daha fazla enerji üretimi ve kazanç sağlanır. Bu döngünün sağlam bir temelde devam etmesi, işletme modellemeleri konusunda tecrübeli ve uzman bir şirketle çalışılmasına doğrudan bağlıdır.
 
İşletme ve bakım hizmetleri güvenilir firmalardan alınmadığı takdirde; enerji yatırımlarında kısa vadede büyük kayıplar meydana gelebilir. Dolayısıyla bu iki hizmetin garantör varlığı, yatırımların geleceğini korumaktadır. Solar Kenti; enerji yatırımlarının ve üretimlerinin varlığını koruyan, geleceğini dizayn eden ve büyümesine katkı sunan işletme ve bakım hizmetlerinde sektörün en işlevsel çalışmalarını sunmaktadır.
 
Yeni nesil teknolojinin daimi eşliğinde gerçekleşen ve uzman kadroların hizmet garantisinde yürütülen bakım çalışmaları ile GES projelerinin devamlılığı sağlanmaktadır. Bu devamlılığın işlev ve üretim artışıyla desteklenmesi adına, firmamız sektörel vizyonunu odak noktasına aldığı işletme hizmetlerini de eş zamanlı olarak yürütmektedir. Her iki kategoride de profesyonel vizyonundan ödün vermeden ve kritik misyonun farkında olarak hizmet veren Solar Kenti; işletme ve bakım hizmetlerinde güneş enerjisi yatırımlarına en yenilikçi projeleri kazandırmaktadır.